Dijital Terimler Kılavuzu
Türkiye’nin Makinecileri dijitalleşmenin öneminin daha da anlaşıldığı pandemi sürecinde, dijitalleşme ile hayatımıza giren 700’den fazla kavram ve sözcüğün Türkçe, İngilizce ve Almanca dillerindeki karşılıkları ile yer aldığı Dijital Terimler Kılavuzu’nu kullanıma sundu. Dijital Terimler Kılavuzu’na aşağıdaki butona tıklayarak erişebilirsiniz.
Yeşil Terimler Kılavuzu
Sürdürülebilirlik ve yeşil dönüşüm kavramlarının daha iyi anlaşılması, iş dünyasının sürdürülebilirlik stratejilerinin desteklenmesi ve şirketlere bu alanda rehberlik konusunda yardımcı olunması amacıyla oluşturulan ve içinde Döngüsel Ekonomi, Avrupa Yeşil Mutabakatı gibi 300’den fazla kavramın tanımlandığı Yeşil Terimler Kılavuzu’na aşağıdaki butona tıklayarak erişebilirsiniz.
UR-GE Projesi
Ticaret Bakanlığı desteği ile yürütülen Makine Sektöründe İkiz Dönüşüm Projemizin temel amacı, firmaların Yeşil Dönüşüm ve Dijital Dönüşüm süreçlerinin desteklenmesi ve firmalarda sürdürülebilirlik kültürü oluşturulmasının sağlanmasıdır. Projemiz ile makine sektörüne öncülük ederek sürdürülebilirlik çalışmalarını teşvik ediyoruz. Proje detaylarına aşağıdaki butona tıklayarak erişebilirsiniz.